هرجا به جوانان اعتماد کردیم پیروز شدیم

مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با بیان اینکه هر جا بر جوانان اعتماد و تکیه شده موفقیت‌ و پیروزی را شاهد بوده‌ایم، گفت: بسیج دانشجویی می‌تواند در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری پیشقراول باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با بیان اینکه هر جا بر جوانان اعتماد و تکیه شده موفقیت‌ و پیروزی را شاهد بوده‌ایم، گفت: بسیج دانشجویی می‌تواند در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری پیشقراول باشد.
 
حجت الاسلام علی‌محمد عباسی در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی استان همدان، اظهار کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی جوانان در خط مقدم بودند و در هشت سال دفاع مقدم اعتماد و تکیه بر جوانان بود و در بازسازی‌ها و جهادها جوانان در خط مقدم قرار داشتند به طوریکه هر جا به جوانان تکیه و اعتماد شد موفقیت و پیروزی را شاهد بودیم.
 
وی تصریح کرد: بسیج دانشجویی به عنوان یک نماد نورانی که جلوه های فراوانی در عرصه‌های گوناگون دانشگاهی دارد، می تواند به عنوان نیروی جوان خط مقدم مطمئناً راهگشای رفع خیلی از گره های کشور باشد و بسیاری از گره‌ها را در اختیار این قشر قرار دهیم و خیلی از مشکلات رفع شود.
 
عباسی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از فعالان فضاهای دانشجویی، افزود: حضور فکری در مسائل مهم کشور و حضور فیزیکی در مواقع لازم از اولین مطالبات مقام معظم رهبری است به طوریکه حرکت های جهادی در رفع محرومیت ها یکی از این مواقعی است که مقام معظم رهبری انتظار دارند.
 
وی ادامه داد: تبیین و قانع کردن دل ها از دیگر مطالبات مقام معظم رهبری است به طوریکه اگر در فضای دانشجویی اغنای دل ها صورت نگیرد در بسیاری از مباحث فرهنگی با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان همدان با تأکید بر اینکه مسئولان دانشگاه ها موظف هستند در جهت تحقق آرمان های الهی امام(رحمت الله علیه) و شهدا و رهبری از مجموعه‌های انقلابی دانشگاه‌ها حمایت کنند، یادآور شد: گاهی این حمایت ها از روی اعتقاد و ارتباطی است که با مجموعه ارزشی دانشگاه دارند و گاهی از روی تحکم است در حالیکه فعالیت های ارزشی و انقلابی باید سمت و سویی داشته باشد که حمایت مسئولان دانشگاه از روی اعتقاد به جوانان ارزشی باشد.
 
وی با اشاره به افزایش سطح آگاهی‌های سیاسی و دینی و افزایش مخاطبان در سطح دانشگاه، خاطرنشان کرد: هر کسی که دغدغه انقلاب و آرمان‌های امام راحل و رهبری را دارد، باید چتر فعالیت‎های انقلابی بر روی آنها گسترده شود چراکه این افراد در جبهه خودی هستند.
 
مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با تأکید بر دفاع صریح از انقلاب اسلامی، افزود: فضای دانشگاه فضای گفتمانی و آزاداندیشی است و باید سعه‌صدر نسبت به گفتمان مخالف در فضای دانشگاه افزایش یابد.
 
وی با بیان اینکه مطالبه‌گری و انتقاد باید صورت بگیرد اما با یک گفتار آرام و رفتار مناسب، بسیج دانشجویی را پیشقراول اردوهای جهادی دانست و خاطرنشان کرد: با تدبیرهای مناسب و تقویت گفتمان‌های اصلی انقلاب، توجه به سمت زندگی اسلامی و ایرانی یک جبهه واحد ضدآمریکا و ضدصهیونیست تشکیل شود.
 
عباسی با تأکید بر اینکه انسجام نیروهای ارزشی در فضای دانشگاه باید تقویت شود، اظهار کرد: باید از برخی از نگاه‌های سیاسی و مباحث احساسی کوتاه آمد و از اتهام بی‌جا به افراد پرهیز کرد، قطعاً بسیج دانشجویی می‌تواند در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه‌های گوناگون پیشقراول باشد.
کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *