آخرین اخبار
ثبت نام حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان شروع شد
دفتر دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه استان همدان در دانشگاه بوعلی سینا افتتاح شد
اولین نشست اعضای دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه
ماه رمضان، ماه هدایت و جداکننده حق از باطل است
بزرگداشت شهید حجت الاسلام والمسلمین مصطفی قاسمی
نشست هم اندیشی دفاتر نهاد دانشگاه های همدان ،کرمانشاه،کردستان
دیدار مسئولین نهاد دانشگاه های همدان با حجت الاسلام والمسلمین شعبانی
جشن ازدواج دانشجویی و نیمه شعبان
اولین جلسه شورای استانی دفاتر نهاد استان در سال 98
جلسه دیدار شورای فرهنگی دانشگاه فنی حرفه ای استان همدان با مسئول محترم نهاد دانشگاه بوعلی
جلسه هم اندیشی با موضوع راهکار های عملی شدن بیانیه گام دوم انقلاب
برگزاری مسابقه کتابخانی
جلسه هم اندیشی دبیران هم اندیشی و مسئولین نهاد استان با موضوع بررسی بیانیه گام دوم
نشست هم اندیشی ویژه اساتید با موضوع نقد و بررسی نظریه لیبرال دموکراسی
بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران، تحت عنوان «گام دوم انقلاب»
دانشجویان متأهل دانشگاه بوعلی سینا، همسفر تا بهشت شدند + گزارش تصویری
مراسم گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی و چهل و پنج سالگی تأسیس دانشگاه بوعلی سینا،
هدف انقلاب این است که مردم را در مسیر بیداری قرار بدهد/ بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال است
نشست هم اندیشی ویژه اساتید
جلسه هم اندیشی و هم افزایی ویژه اساتید
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه هم اندیشی ویزه استادان در سالن جلسات دفتر نهاد برگزار گردید
آغاز ثبت نام کلاس های حلقه معرفت برای ترم دوم 9798
اردو زیارتی - فرهنگی قم و تهران ویژه اساتید هیات علمی
نشست هم اندیشی اساتید به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی
در دانشگاه بوعلی سینا؛
اخبار > مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه ملایر
 


شماره خبر :٥٤٢٤٦١ 

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧    ا   ١٤:٢٢
 
مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه ملایر
با حضور قائم مقام محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه ملایر برگزار شد
پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا :

مراسم معارفه دکتر سایوند سرپرست جدید و تکریم دکتر ملکی ریاست پیشین دانشگاه با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر و رئیس هیات های امناء و هیات های ممیزه مرکزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام آزادیخواه نماینده شهرستان، دکتر محمدی فر و اعضای هیات رئیسه دانشگاه بوعلی سینا، روسای سازمانها و مدیران شهرستان، هیات رئیسه، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر روز یکشنبه 1 مهر ماه 1397 در محل تالار حافظ پردیس فنی و مهندسی دانشگاه ملایر برگزار گردید.در ابتدای مراسم و پس از تلاوت قران و پخش سرود ملی، حجت الاسلام آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در آیین تکریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه ملایر با اشاره به کسب توفیقات علمی در آموزش عالی کشور گفت: فضای علمی کشور به واسطه دارا بودن ظرفیت ها و مزیت های مطلوب، در درجه اهمیت بالاتر و آبستن نعمت های بیشماری است. حجت الاسلام آزادیخواه بیان کرد: تمامی نهادها، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، دولت و مردم به رشد و جایگاه علمی ایران در منطقه اذعان دارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم به موفقیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ملایر اشاره و اظهار داشت: هم اکنون فضای علمی خوبی درشهرستان ملایر حاکم است و باید برای توسعه روز افزون و ارتقای جایگاه آن تلاش کنیم. ایشان بومی گرایی در انتخاب روسای دانشگاه ها را اولویتی مهم برشمرد و گفت: سرپرست جدید دانشگاه ملایر تجربه های خوبی در حوزه کاری خود دارد و چهره مورد قبول علمی است که امیدواریم برای رشد و توسعه دانشگاه گام های اساسی بردارد. نماینده مردم ملایر در مجلس دهم با تقدیر از زحمات و تلاش های دکتر ملکی، ایجاد فضای تعاملی در دانشگاه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: اعتدال شعار دولت تدبیر و امید است که سرپرست جدید دانشگاه نیز باید برای اجرا و تقویت این سیاست تلاش کند. حجت الاسلام آزادیخواه تاکید کرد: دانشگاه ملایر باید موید فضای تعاملی و وحدت باشد و آستانه بردباری مدیریت دانشگاه به اندازه ای بالا باشد که همه تفکرها را بشنود تا روح برادری و اخوت در فضای علمی و پژوهشی دانشگاه بارور شود.


ایشان در پایان بر لزوم ارتقای جایگاه پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر و به نتیجه رسیدن مرکز پرتو دهی گاما و الکترون این دانشگاه تاکید کرد و گفت: مجموعه دانشگاه ها و دانشگاهیان ما می توانند اقتصاد کشور را نجات دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا همدان سخنران دیگر این مراسم بود. ایشان دانشگاه را محل تضارب آرا و گفتمان سازی دانست و گفت: مجموعه دانشگاه ها با حفظ وحدت، وفاق و همدلی که در این زمان بیشتر از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم، باید کمک کنند تا دانشگاه نقش موثری در پیشرفت جامعه داشته باشد.


حجت الاسلام عباسی( رئیس دفاتر نهاد رهبری استان همدان) : با بیان اینکه قشر دانشگاهی جامعه باید همیشه بیدار و در صحنه باشد و بتواند راه و رسم پیشرفت و توسعه را به جامعه بیاموزد، افزود: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، خروجی فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها باید انسان های مومن، متعهد، انقلابی و ارزشی باشد. حجت الاسلام عباسی ایجاد تمدن نوین اسلامی را اولویتی مهم برشمرد و اظهار داشت: مسئولیت در جامعه اسلامی فرصتی مغتنم برای خدمتگزاری است که این فرصت را نظام مقدس جمهوری اسلامی در اختیار ما قرار داده است.

 در ادامه دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: عهد و پیمانی که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با رئیس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسته، به آنها پایبند است و همان سیاست های دکتر روحانی را پیش می‌برد. ایشان افزود: سیاست‌های اعتدال و تدبیر دکتر روحانی علاوه بر وزارت علوم، باید در تمامی دانشگاه‌ها نیز دنبال شود، در عین حال که در یک سال گذشته پیامد اتخاذ این سیاست، ایجاد فضای علمی و نقد و گفتگو در دانشگاه‌ها بوده است.


رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت های ممیزه مرکزی بیان کرد: در راستای اجرای این سیاست‌ها، مدیریت دانشگاه‌ها باید به افرادی واگذار شود که مورد قبول جامعه دانشگاهی، معتدل، معتمد و بومی منطقه باشد، امری که در دانشگاه ملایر اتفاق افتاد. وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا افرادی را برای مدیریت دانشگاه ها انتخاب کنیم که مستقل بوده و وابسته به جناح‌های سیاسی نباشند.

دکتر باقری با بیان اینکه روسای دانشگاه‌ها همواره از برجسته‌ترین افراد جامعه علمی انتخاب شده اند ادامه داد: دانشگاه محیط جنجال نیست، بلکه محیط نقد، نظر و گفتگو است. قائم مقام وزیر علوم به قرار گرفتن دانشگاه‌ها در مسیر درست حرکت علمی اشاره کرد و گفت: محیط‌های علمی و دانشگاه‌های ما نیازمند فضایی آرام و بانشاط است تا بتوانیم سیاست‌های علم و فناوری را در دانشگاه‌ها پیش ببریم، همان چیزی که کشور امروز به شدت به آن نیاز دارد. ایشان تاکید کرد: در شرایط کنونی دانشگاهیان ما باید به کمک تولید، صنعت و بخش خدمات بیایند و هر کجا کاستی وجود دارد، همانند دوران دفاع مقدس ورود جدی داشته باشند.

قائم مقام وزیر علوم با اشاره به رشد و توسعه علمی ایران در سال‌های گذشته اظهار داشت: به تازگی تمامی مستندات بین‌المللی بیانگر این است که تحولات خوبی در آموزش عالی رخ داده است. ایشان ادامه داد: امروز خروجی دانشگاه ها باید دانش‌آموختگانی باشد که از مهارت‌های کافی برخوردار بوده تا بتوانند ایجاد اشتغال کنند و این یکی از برنامه‌های جدی ما در سال تحصیلی جدید است.

دکتر باقری تصریح کرد: به منتقدان باید بگویم با وجود اینکه تعداد کمی از دانشجویان بیرون دانشگاه دستگیر شدند، اما وزیر علوم به جد پیگیر است تا احکام آنها تقلیل یابد. قائم مقام وزیر علوم ادامه داد: در سایه وحدت، همدلی و یکدلی می‌توانیم کاستی‌های موجود، توطئه‌های دشمنان و تحریم‌ها را از بین ببریم؛ در عین حال که انتقادها نیز می‌تواند بسیار سازنده باشد. ایشان با تاکید بر اینکه منتقدان باید در کنار دولت باشند تصریح کرد: نباید در سایه القائات نادرست قرار گرفت، بلکه باید اجازه بروز افکار و ایده‌های نوظهور و شنیده شدن همه نظرها را داد امری که امروز بسیار مورد نیاز جامعه دانشگاهی است.

دکتر باقری افزود: سرپرست جدید دانشگاه ملایر فردی متخصص، مورد قبول جامعه دانشگاهی، دارای مدارک علمی بالا و چهره‌ای شناخته شده و بومی منطقه است و متعهد و ملزم به اجرای سیاست‌های دولت است. رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت های ممیزه مرکزی بیان کرد: از سرپرست دانشگاه ملایر انتظار داریم این دانشگاه را در مسیر توسعه علم و فناوری پیش ببرد و نقش منطقه‌ای را ایفا کند و با شناسایی مشکلات و رسیدگی به مسائل جوانان، درک درستی از شرایط جوانان داشته باشد. دکتر باقری همچنین از تلاش‌های دکتر ملکی رئیس سابق دانشگاه ملایر تقدیر کرد و ادامه داد: وی در آموزش عالی منشا خدمات زیادی بود که باید همچنان از تجربه‌ها و نظرهای وی استفاده کرد.

 دکتر ملکی رییس پیشین دانشگاه ملایر نیز با ارسال پیامی به این آئین، از حضور دکتر باقری قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ریاست دانشگاه بوعلی سینا و هیات همراه، اعضای هیات علمی، مدیران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر تشکر کرد.

دکتر ملکی از بذل همکاری مساعدت دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پذیرش استعفای ایشان بخاطر کسالت پیش آمده تشکر و قدردانی نمود. رییس پیشین دانشگاه ملایر ضمن تبریک انتصاب دکتر سایوند، برای ایشان در سمت جدید آرزوی توفیق نمود.

دکتر ملکی در بخشی از پیام خود افزود: حسب تجربه ای که اینجانب طی حضور پنج ماهه خود در دانشگاه ملایر پیدا کرده ام، این دانشگاه با توجه به داشتن زیرساخت ها در حوزه های مختلف، اعضای هیات علمی جوان و با انگیزه و همچنین مدیران با تجربه می تواند بسیار موفق عمل نماید. لازمه چنین کاری نهایت همکاری و همیاری همه اعضای مجموعه با سرپرست محترم دانشگاه است. پرداختن به مسائل حاشیه ای متاسفانه جز اتلاف وقت و عقب انداختن دانشگاه چیزی به دنبال نخواهد داشت. از سرپرست محترم دانشگاه نیز تقاضا دارم جهت پیشبرد اهداف دانشگاه از همه ظرفیت ها بر اساس شایستگی، تجربه و تخصص به نحو مقتضی استفاده نمایند.

دکتر سایوند سرپرست جدید دانشگاه ملایر به عنوان سخنران پایانی ضمن تشکر از زحمات دکتر ملکی در طول مدت ریاست دانشگاه ملایر، اولویت مهم خود را ارتقای جایگاه علمی دانشگاه از سطح چهار به سه عنوان کرد و گفت: این دانشگاه فاصله زیادی تا رسیدن به سطح سه ندارد و امیدواریم بزودی به این جایگاه دست پیدا کنیم.

دکتر سایوند تکمیل طرح های نیمه تمام، بهینه سازی مصرف انرژی، اصلاح و بروزرسانی چارت مصوب دانشگاه، تثبیت و ارتقای جایگاه پژوهشکده انگور و کشمش، بهبود جایگاه بین المللی و جذب دانشجویان خارجی و بسط و گسترش رشته های مرتبط با مبل و منبت و دکوراسیون را از جمله اهداف دانشگاه ملایر برشمرد. ایشان افزود: با توجه به اینکه دانشگاه ملایر یک دانشگاه در حال توسعه است و فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است، هدف ما آموزش و ارتقای جایگاه علمی دانشگاه است.

در این آیین که در تالار حافظ پردیس فنی و مهندسی دانشگاه ملایر برگزار شد، طی حکمی از سوی دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر خسرو سایوند به عنوان سرپرست جدید دانشگاه ملایر منصوب و از زحمات دکتر محمد ملکی رئیس سابق این دانشگاه تقدیر شد.


 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
پرسمان
نشر معارف
نشريه پرسمان