آخرین اخبار
ثبت نام حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان شروع شد
دفتر دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه استان همدان در دانشگاه بوعلی سینا افتتاح شد
اولین نشست اعضای دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه
ماه رمضان، ماه هدایت و جداکننده حق از باطل است
بزرگداشت شهید حجت الاسلام والمسلمین مصطفی قاسمی
نشست هم اندیشی دفاتر نهاد دانشگاه های همدان ،کرمانشاه،کردستان
دیدار مسئولین نهاد دانشگاه های همدان با حجت الاسلام والمسلمین شعبانی
جشن ازدواج دانشجویی و نیمه شعبان
اولین جلسه شورای استانی دفاتر نهاد استان در سال 98
جلسه دیدار شورای فرهنگی دانشگاه فنی حرفه ای استان همدان با مسئول محترم نهاد دانشگاه بوعلی
جلسه هم اندیشی با موضوع راهکار های عملی شدن بیانیه گام دوم انقلاب
برگزاری مسابقه کتابخانی
جلسه هم اندیشی دبیران هم اندیشی و مسئولین نهاد استان با موضوع بررسی بیانیه گام دوم
نشست هم اندیشی ویژه اساتید با موضوع نقد و بررسی نظریه لیبرال دموکراسی
بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران، تحت عنوان «گام دوم انقلاب»
دانشجویان متأهل دانشگاه بوعلی سینا، همسفر تا بهشت شدند + گزارش تصویری
مراسم گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی و چهل و پنج سالگی تأسیس دانشگاه بوعلی سینا،
هدف انقلاب این است که مردم را در مسیر بیداری قرار بدهد/ بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال است
نشست هم اندیشی ویژه اساتید
جلسه هم اندیشی و هم افزایی ویژه اساتید
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه هم اندیشی ویزه استادان در سالن جلسات دفتر نهاد برگزار گردید
آغاز ثبت نام کلاس های حلقه معرفت برای ترم دوم 9798
اردو زیارتی - فرهنگی قم و تهران ویژه اساتید هیات علمی
نشست هم اندیشی اساتید به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی
در دانشگاه بوعلی سینا؛
اخبار > حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در دانشگاه بوعلی سینا:
 


شماره خبر :٥٤٧٤٣٥ 

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١ دی ١٣٩٧    ا   ١٤:٤٢
 
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در دانشگاه بوعلی سینا:
فرصت حوزه معارف، بزرگترین فرصت نهاد رهبری و دانشگاه برای تأثیرگذاری در ذهن دانشجو است/ برخورد نهاد رهبری با همه، چه انقلابی چه غیر انقلابی، چه مذهبی و چه غیر مذهبی باید پدرانه باشد
پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا :

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به اینکه فرصت حوزه معارف، بزرگترین فرصت نهاد رهبری و دانشگاه برای تأثیر گذاری در ذهن دانشجو است افزود: با وجود اینکه ما یک دهم دروس دوره کارشناسی را در اختیار داریم و دانشجو طی این مدت مخاطب ما است، ما از این فرصت درست استفاده نکرده ایم و تعلیم و تربیت لازم صورت نگرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در نشستی که با رؤسای دانشگاه های استان همدان، در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد، گفت: مسؤولیت یک جامعه به ما سپرده شده است و نسل و جامعه امانت خدا و مردم در دست ما هستند؛ اگر ما نگرانی و دغدغه ای که برای فرزندان خود داریم نسبت به دیگران داشته باشیم می توانیم عهده دار این مسؤولیت شویم.

وی همچنین ادامه داد: ما عهده دارمسؤولیت دانشگاه هستیم بنابراین باید همان تعالیمی که دوست داریم فرزندان ما در دانشگاه ها فرابگیرند را به فرزندان جامعه که در اختیار ما هستند تعلیم داده و آن ها را تربیت کنیم.

حجت الاسلام رستمی بیان کرد: صرف اینکه ما بچه ها را محدود و محصور کنیم مشکل را حل نمی کند. گاهی اوقات مسؤولیت خود را فراموش می کنیم در صورتی که باید توجه کنیم که بعد از اتمام این مسؤولیت ها از ما در مورد نحوه عملکردمان سؤال پرسیده می شود.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: در فضای دانشگاه مهم ترین دغدغه و دردسری که داریم این است که ما به دنبال تهی کردن نسل جوان از امید، اعتماد به نفس و سرمایه های اجتماعی و آینده داشتن هستیم و در این زمینه نسل جوان تحت هجوم است.

وی با بیان اینکه در هر بخشی ممکن است غفلتی صورت بگیرد اذعان کرد: عده ای به دنبال بزرگنمایی و نادیده گرفتن موقعیت هایی هستند که دانشگاه های ما در این زمینه ها پیشرو بوده اند ولی با به فراموشی سپردن و به یاد نیاوردن، دنبال حذف این موفقیت ها از آلبوم و ویترین جلوی چشم دانشجوها هستند.

رستمی ادامه داد: آن چیزی که مرتب القا می شود احساس فروکاهی و آب شدن دائمی سرمایه ای است که به عنوان سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی و امید به آینده در جامعه وجود دارد که البته این محیط دست ما مسؤولین است.

وی با اشاره به اینکه ابزار رقیب بسیار گسترده است و آنان به افکار، آمار و عواطف جوانان ما دسترسی دارند افزود: اگرچه این ابزار دست ما نیز هست ولی آنها زودتر به این ابزار مسلط شده و از آن استفاده می کنند. بنابراین نادیده گرفتن و کوچک انگاری در این زمینه خیلی مؤثر است ضمن اینکه احساس ضعف در این زمینه وجود ندارد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اشاره به مشکلات جدی که در بحث فرهنگی وجود دارد بیان کرد: از آنجایی که دانشگاه ها دربحث بودجه دچار مشکل هستند این امر باعث می شود در برخی حوزه ها اولویت هایی مورد توجه قرار بگیرند و اولویت فرهنگی فراموش شود.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه بودجه فرهنگی در مقایسه با مجموع بودجه دانشگاه ناچیز است و اختصاص این بودجه مسأله های بزرگی را حل نمی کند اما اهمیت این حوزه کم نیست و هر چقدر اهتمام و اشراف و دقت نظر در آن به کار برده شود ارزشمند است.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به اینکه فرصت حوزه معارف، بزرگترین فرصت نهاد و دانشگاه برای تأثیر گذاری در ذهن دانشجو است افزود: با وجود اینکه ما یک دهم دروس دوره کارشناسی را در اختیار داریم و دانشجو طی این فرصت مخاطب ما است، ما از این فرصت درست استفاده نکرده ایم.

وی تشریح کرد: ما نباید تنها توجه خود را به یک بخش معطوف کنیم. برخورد نهاد رهبری با همه، چه انقلابی چه غیر انقلابی، چه مذهبی و چه غیر مذهبی باید پدرانه باشد؛ ولی با این حال باید بچه های انقلاب را در آغوش گرفت و به آن کسانی که در صحنه خطر، در کنار مردم و انقلاب و دفاع از ملت حضور دارند توجه ویژه ای بشود.

حجت الاسلام رستمی در نهایت با اشاره به ضعیف بودن برخی مجموعه ها در بحث اساتید گفت: استاد معارف، تنها به عنوان استاد یک گروه آموزشی شناخته نمی شود؛ انقلاب باعث حضور این اساتید در دانشگاه ها شده است و آنها نماینده انقلاب هستند بنابراین وظیفه دارند علاوه بر حوزه آموزش در حوزه فرهنگ و تربیت دانشجویان تلاش کنند.

وی همچنین ادامه داد: اساتید معارف باید بازوهای استادی معاونت های فرهنگی و دفاتر نهاد شوند که در این زمینه باید تقویت شوند و همچنین دوره های مهارت افزایی برای آنها داشته باشیم.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه پشتيباني سايت هاي اينترنتي نهاد
عمره دانشجويي
ازدواج دانشجويي
مركز آموزش مجازي دانشگاهيان
اعتكاف دانشجويي
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها
وزارت علوم
وزارت بهداشت
صندوق رفاه دانشجويان
پرسمان
نشر معارف
نشريه پرسمان